Nikdy jsem nechtěla psa !! Kdyby "náhodou",tak jen Bernského salašníka.A tak se stalo - k narozeninám  od syna Petra - velká krabice s mašlí a v ní náš Berny - štěně - které se bálo všeho a všech. Zkušenosti jsme neměli žádné , ale postupem času z něho vyrostl krásný, velký pes. Moc toho neuměl, ale jeho výlety,kdy se s úšklebkem zbalil a utekl, nás vytáčely. Náš strach - co s ním je - byl obrovský. Stalo se, že byl odchycen a přespal v útulku. Krátkou dobu vyrůstal s Ritou-Americkou bulterierkou a při ní dospěl v sebevědomého psa, který nám přinesl hodně radosti. Když měl 7,5 roku - bez varování odešel do psího nebe. Nikdo jsme to nečekali a velmi nám chyběl.

Jednomyslně jsme se shodli,že psa chceme nového - fenku !!! Trvalo jen tři dny a z chovné stanice Tichý dvůr jsme si dovezli Cessy - naši Katty. Byla poslední  ze dvou vrhů a "čekala" na nás. Štěně milé, krásné, živé, učenlivé. Zvykla si velmi rychle,prošla výcvikem, začaly první výstavy - svod mladých, národní, mezinárodní a na konci prošla bonitací. Velmi nám pomáhala s informacemi Barbora Dubinská - děkujeme.

Po bonitaci,kdy dopadla velmi dobře bylo rozhodnuto - zaregistrujeme chovnou stanici - OD ZLATÉHO JINANU /v té době byl náš jinan obsypaný zlatým listím/.+

Radka Viznarová